Infolinia                                            

Pon-Pt (8:00-16:00) 

33 4 989 874    

Ekologiczne i energooszczędne źródło światła

  

    Dioda luminescencyjna (świecąca) jest elementem stosowanym w elektronice od lat 60. XX wieku. Z biegiem czasu, rozwojem elektroniki, wynaleziono diody dużej mocy, emitujące na tyle silne światło, że można z nich budować zamienniki tradycyjnych żarówek. Obecnie produkowane są źródła światła LED na tyle emitujące dużą ilość światła, że znajdują zastosowanie w oświetleniu obiektów wewnątrz, zewnątrz, iluminacji obiektów architektonicznych, a nawet oświetleniu ulicznym. Obecnie na rynku w źródłach światła LED, będących zamiennikami tradycyjnych źródeł światła (świetlówki kompaktowe, halogeny, żarówki z żarnikiem). Żarówki LED nie potrzebują czasu na rozgrzanie się, przez co moment osiągnięcia maksymalnego poziomu jasności i barwy jest natychmiastowy. Niezależnie od temperatury otoczenia, żarówki czy też naświetlacze włączają się od razu i od razu świecą pełnym światłem.

   Oświetlenie LED emituje tylko i wyłącznie światło bezpieczne dla człowieka w zakresie fal widzialnych. W przeciwieństwie do np. lamp czy żarówek energooszczędnych, produkty powstałe w oparciu o technologię LED, nie zawierają też szkodliwych substancji takich jak rtęć, ołów czy też nie emitują fal elektromagnetycznych, które to mogą być niezdrowe dla ludzi przebywających zbyt blisko. Żarówki LED pozwalają dbać o ekologię. Dzięki możliwości recyklingowi zużyte żarówki nie zanieczyszczają naszego środowiska. Produkty powstałe w oparciu o technologię LED również nie wydzielają nadmiernej ilości ciepła czy też promieni ultrafioletowych i podczerwonych, doskonale nadając się do oświetlania roślinności (np. w parkach) bez uszkadzania jej. Dzięki niskiemu poborowi energii oświetlenie LED umożliwia zmniejszenie emisji dwutlenku węgla.

 

Zalety oświetlenia LED:

• mały pobór mocy,
• częste załączanie i wyłączanie nie ma wpływu na żywotność,
• możliwość ściemniania,
• odporność na uszkodzenia mechaniczne i skoki napięcia,
• nie nagrzewają się, przez co nie powodują odbarwień sufitu, ścian i ewentualnych oparzeń,
• światło emitowane przez żarówki LED jest bezpieczne dla oczu i zdrowia, nie męczy wzroku i nie wpływa negatywnie na nasze samopoczucie

Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl